fbpx
Lart
 

Artikuj

Artikujt më të fundit

shushurimat ne zemer

Shushurimat në Zemër

Shushurimat e zemrës janë zhurmat abnormale që ndodhin ndërmjet rrahjeve të zemrës. Kur mjeku juaj ndëgjon rrahjet tuaja të zemrës...

lendimet ne koke

Lëndimet e Kokës

Lëndim në kokë quhet çdo dëmtin në tru, kafkë apo në lëkurën e kokës. Lëndimet në kokë mund të jenë...

gjakderdhje e hundes

Gjakderdhja nga Hunda

Gjakderdhja nga hunda është humbja e gjakut prej mbështjellësit të brendshëm të hundës. Ajo mund të ndodh në të dy...

periods

Çrregullime para Menstruale

Çrregullimet emocionale para cikltit menstrual është faza më e rëndë e “sindromës paramenstruale”. Thuajse 75% e femrave që kanë ciklin...

Varësia ndaj tobakos

Varësia Ndaj Tobakos (Cigarës)

Nuk është sekret që pirja e duhanit ose përtypja e tobakos është e rrezikshme për shëndetin tuaj. Shumë njerëz përpiqen...

Abuzimi i Substancave

Abuzimi i Substancave

Njerëzit përdorin substanca të tilla si alkooli dhe droga, sepse ata pëlqejnë mënyrën se si këto substanca i bëjnë ata...

kumari patalogjik

Varësia ndaj Kumarit

Personat që janë kumarxhi patalogjik nuk mund ta kontrollojnë dëshirën e tyre për të luajtur kumar. Kështu ata përfundojnë duke...

Shtypja e lartë e gjakut

Shtypja e Lartë e Gjakut

Shtypja e gjakut është shpejtësia me të cilën gjaku qarkullon në arteriet tuaja. Arterie i quajmë enët e gjakut të...

diabeti gestational

Diabeti i Shtatëzanisë

Diabeti i shtatëzanisë (gestational) është një lloj i diabetit i cili zë zanafillë gjatë shtatzanisë. Nëse ju vuani nga diabeti...

Artikujt më të lexuar

 

reklamo ketu

 

Artikujt e fundit

Na ndiqni në FacebookPër të Mos Humbur Asnjë Super-Postim të Probleme.me
Bëje Like