Lart

Ëmbëlsira

Bakllavë me Bajame

Bakllavë me Bajame

Smoothie me çokollatë, bajame dhe banane është e shijshme dhe e shëndetshme! Një mëngjes të shpejtë dhe një mëngjes që fëmijët do ta dojnë!...

Shpërndaj
Cheesecake me Dredhëza

Cheesecake me Dredhëza

Smoothie me çokollatë, bajame dhe banane është e shijshme dhe e shëndetshme! Një mëngjes të shpejtë dhe një mëngjes që fëmijët do ta dojnë!...

Shpërndaj
Recetë e Tortës me Çokollatë pa Sheqer

Recetë e Tortës me Çokollatë pa Sheqer

  [su_row] [su_column size="1/3" center="no" class=""] Koha Totale: 45 minuta [/su_column] [su_column size="1/3" center="no" class=""] Për sa Persona: 8 persona [/su_column] [su_column size="1/3" center="no" class=""] Lloji i Dietës: Tortë Çokollatë Ëmbëlsira Pa gluten Vegjetariane [/su_column] [/su_row] [su_divider top="no" divider_color="#4fbf70" margin="35"]   [su_row class=""] [su_column size="1/2" center="no" class=""] Përbërësit [su_list icon="icon: angle-right" icon_color="#4fbf70" indent="20"] 2 kupa miell pa gluten 2 kupa sheqer kokosi ¾ kupe kakao pluhur 2 lugë çaji pluhur për pjekje 1-1/2 lugë çaji sodë buke 1 lugë çaji kripë deti 1 kupë qumësht kokosi ½ kupe vaj të shkrirë kokosi 2 vezë 1 lugë ekstrakt vanilje 2 receta të kremit me çokollatë me erëza [/su_column] [su_column size="1/2" center="no" class=""] Udhëzimet [su_list icon="icon: angle-right" icon_color="#4fbf70" indent="20"] Ngroheni furrën deri në 177 gradë C. Lyeni dhe shtoni miellin në dy tiganë prej 23 cm. Përzieni miellin, sheqerin, kakaon, pluhurin për pjekje, sodën e bukës, dhe kripën...

Shpërndaj