Lart

Pije

Latte Kungulli

Latte Kungulli

Përgatitja e këtij smoothie të freskët është e lehtë. Varësisht nga dëshira juaj për viskozitetin e smoothie-it mund të ndryshoni recetën....

Shpërndaj
Smoothie Vere me Mango

Smoothie Vere me Mango

  [su_row] [su_column size="1/3" center="no" class=""] Koha Totale: 20 minuta [/su_column] [su_column size="1/3" center="no" class=""] Për sa Persona: 2 persona [/su_column] [su_column size="1/3" center="no" class=""] Lloji i Dietës: Pa gluten Vegane [/su_column] [/su_row] [su_divider top="no" divider_color="#4fbf70" margin="35"]   [su_row class=""] [su_column size="1/2" center="no" class=""] Përbërësit [su_list icon="icon: angle-right" icon_color="#4fbf70" indent="20"] 1 filxhan infuzion Bai5 Molokai e kokosit anti-oksidant  1 mango e pjekur, e qëruar dhe e prerë 1 kumbull i pjekur, pa bërthamë dhe i copëtuar 1 pjeshkë e pjekur ose nektarinë, pa bërthamë dhe e copëtuar 1 kajsi të pjekur, pa bërthamë dhe e copëtuar një pjesë e vogël e limonit të athët 1/2 filxhan kube akulli gjethe mente për zbukurim(opsionale) [/su_column] [su_column size="1/2" center="no" class=""] Udhëzimet [su_list icon="icon: angle-right" icon_color="#4fbf70" indent="20"] Kombinoni të gjithë përbërësit në blender me përjashtim të akullit dhe përziejini në opsionin më të lartë për 30 sekonda derisa të kombinohen...

Shpërndaj
Smoothie me Luleshtrydhe, Mjedra dhe Manaferra

Smoothie me Luleshtrydhe, Mjedra dhe Manaferra

Për një mëngjes të shëndetshëm për ta marrë me vete, të bërë me përbërës të pastër dhe të shëndetshëm, provoni këtë smoothie të përgaditur me luleshtrydhe, mjedra dhe manaferra të përzier me kos dhe akull. Ftoheni në verë për një pije të shkëlqyeshme të ngrirë me manaferra që fëmijët tuaj do të duan! Pak kalori, të pasura me vitaminë C dhe të ngarkuara me flavonoidet dhe fitokemikalet që parandalojnë kancerin.   PËRBËRËSIT: 1/2 filxhani manaferra dhe mjedra 5 luleshtrydhe të mesme 1 filxhan akull të grimcuar 177 ml jogurt Grek pa yndyrë disa pika të lëngshme stevia për ëmbëlsi (Rekomandim: NuNaturals) UDHËZIME: Vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe përziejini deri sa të zbuten. Shërbeni me një pipëz ...

Shpërndaj
Smoothie me Banane, Bajame dhe Çokollatë

Smoothie me Banane, Bajame dhe Çokollatë

  [su_row] [su_column size="1/3" center="no" class=""] Koha Totale: 2 minuta [/su_column] [su_column size="1/3" center="no" class=""] Për sa Persona: 1 person [/su_column] [su_column size="1/3" center="no" class=""] Lloji i Dietës: Pa gluten Paleo Vegane Vegjetariane [/su_column] [/su_row] [su_divider top="no" divider_color="#4fbf70" margin="35"]   [su_row class=""] [su_column size="1/2" center="no" class=""] Përbërësit [su_list icon="icon: angle-right" icon_color="#4fbf70" indent="20"] 1 kupë qumësht të arrës së kokosit ½ kupe gjalpë të bajameve 1 banane 2 lugë gjelle kokos pluhur 2 kupë akull 2 stevia sipas dëshirës (opsionale) [/su_column] [su_column size="1/2" center="no" class=""] Udhëzimet [su_list icon="icon: angle-right" icon_color="#4fbf70" indent="20"] Vendosni të gjithë përbërësit në makinë për përzierje dhe përzieni deri sa të bashkohen përbërësit. [/su_column] [/su_row] Si të përgatisim smoothie me banane, bajame dhe çokollatë Smoothie me çokollatë, bajame dhe banane është e shijshme dhe e shëndetshme! Është mënyrë shumë e mirë për të përgatitur një mëngjes të shpejtë dhe një mëngjes që fëmijët do ta dojnë! Provojeni sot!   Ju...

Shpërndaj