Lart

Mënyrat për të Flirtuar me Vajzen që Sapo e Keni Takuar

Ju nuk do të besoni në dashuri në shikim të parë nëse nuk e keni përjetuar atë. Sapo e takuat këtë vajzë për herë të parë dhe nuk mund t’a heqësh nga koka. Megjithatë ju duhet të bëni një hap për ti bërë përshtypje asaj dhe për t’u siguruar që ajo nuk do t’ju harrojë aq shpejt. Por, meqenëse është takimi juaj i parë, gjërat mund të jenë të vështira dhe ju nuk dini çfarë të bëni.

menyrat per te flirtuar

Këtu janë mënyrat për të flirtuar me një vajzë që sapo keni takuar:

 1. Jini i sinqertë

Meshkujt mund të bëjnë gjëra qesharake para një vajze që u pëlqen, ose nuk bëjnë asgjë. Të qenit i sinqertë është mënyra më e mirë, vetëm tregoni asaj se nuk dini çfarë të bëni. Vajzat e vlerësojnë shumë sinqeritetin dhe i’u dukesh atraktiv kur jeni të sinqertë. Është një mënyrë për të flirur pa u munduar shumë

 1. Ngacmojeni atë lehtë

Nëse ju jeni tip argëtues, shkoni ta ngacmoni me lehtësi, por mos e bëni të ndihet e ofenduar. Mos u bëni i bezdisshëm ose asaj do të i’u dukni shumë i mërzitshëm. Ju mund të thoni gjëra të thjeshta si: “Duke pyetur se kush është vajza e bukur në të bardhë nga larg, që del të jeni ju!” Ngacmojeni atë në mënyrë që ajo të dëshiron t’ju ngacmojë gjithashtu.

 1. Jini të hapur

Një vajzë e di kur ju flirtoni me të, kështu që nuk ka asgjë për ta fshehur aq shumë. Vetëm jini i hapur dhe thuani asaj që ju flirtoni me të. “Hej, unë po vij te ju duke përdorur këtë si një justifikim, por në të vërtetë unë vetëm dua t’ju shoh juve.” Kjo funksionon nëse ju po punoni në të njëjtën zyrë!

 1. Filloni me një buzëqeshje

Nëse nuk e njihni më parë dhe nuk keni askënd që ta prezantojë atë, vetëm buzëqeshni. Edhe nëse nuk dini çfarë të bëni tjetër, vetëm buzëqeshni me të. Por mbani mend, mbani një buzëqeshje të thjeshtë dhe të sjellshme, jo gjithmonë djemtë e këqinjë e kanë këtë. Vajzat i pëlqejnë djemtë e këqij, por nuk e tregojnë të keqen nga fillimi.

 1. Komplimentojeni atë

Menjëherë pas buzëqeshjes është komplimenti. Lavdëroni atë për arritjen e saj si, “Keni bërë mirë me projektet” dhe lëreni bisedën të rrjedh natyrshëm. Nëse jeni mjaft të mirë për të mbajtur atë të flas, mund ta ftoni atë për drekë në fund të kësaj. Vajzat e duan atë kur djemtë po bëjnë lëvizjen e parë. Është një gjë e drejtë të thuash të flirtosh me atë që të pëlqen.

 1. Është në rregull të jesh i butë

Çdokush mund të jetë i butë kur bëhet fjalë për dashuri dhe kjo është e kuptueshme. Gjithashtu ju lejohet të jeni i butë dhe mos kini frikë ta provoni. Ajo mund të jetë e lumtur kur thoni: “Po mendoja se pse qielli ishte aq i vranët sot, rezulton se një yll i bukur po vjen këtu përpara meje tani”.

 1. Mos u përpiqni shumë

Kur është fjala për flirtim, ngadalësoni veten dhe mos e teproni ose mos reagoni tepër në gjëra. Tentimi shumë i madh do të bëjë që ju të dukeni të panatyrshme dhe ajo nuk do të jetë e interesuar për ju. Edhe pse tani jeni duke flirtuar, bëjeni atë ngadalë dhe të rastësishëm, dhe ajo natyrisht do të lëshohet tek ju.

 1. Pyetni për veten

Bëni atë si qendër të vëmendjes, jo veten. Hidhni sa më shumë pyetje rreth saj, por jo shumë personale. Mund të pyesësh për filmat, librat ose muzikën e saj të preferuar. Vazhdoni ta pyesni për veten për ta bërë atë të flas. Por mos pyesni për privatësinë e saj sapo e takuat. Ju duhet të dini se ku janë kufijtë dhe mos shkoni përtej tyre.

 1. Bisedoni për gjërat që ajo është e interesuar

Pas gjetjes së asaj që ajo është e interesuar, tjetra është për të folur për atë pafund. Kjo është arsyeja pse ju duhet të keni një njohuri të gjerë. Për shembull, kur ajo ju tha se i pëlqen Beatles, vazhdoni të flisni për Beatles me të. Pretendo që edhe ju intereson, dhe gjëja do të ishte më mirë nëse jeni me të vërtetë.

 1. Disponojeni atë

Dashuria është afër qeshjes. Nëse doni t’i bëni përshtypje asaj që herën e parë që e keni takuar, bëjeni të qeshë shumë. Hidhni disa shaka qesharake dhe leni veten. Tregoni asaj se ju jeni një djalë qesharak i cili mund ta bëjë atë të qeshë shumë.

Mënyrat për të Flirtuar me Vajzen që Sapo e Keni Takuar

Tekst flirtues për t’i dërguar asaj

Kështu që ju keni marrë me sukses numrin e telefonit të saj. Tani hapi tjetër është të flirtoni me mesazhe. Vajzat gjithmonë i dinë mënyrat për të bërë një djalë t’i shkruaj i pari. Mos u humbni nga shenjat e një vajze që flirton përmes tekstit dhe bëni të njëjtën gjë. Cilat tekste janë të mira për tu dërguar tek një vajzë që sapo takuat? Këtu ata janë:

 1. Sot është bërë dita ime më e mirë sepse të kam takuar.
 2. Pasi të pashë më parë, tani besoj në dashuri në shikim të parë.
 3. Hej, u zgjova tani. Unë mendoj se kam parë ëndërr që kam takuar një vajzë të bukur mbrëmë.
 4. A do të më përfshini në listën tuaj të dëshirave?
 5. Dua të rikthej kohën kur të takova dje.
 6. E kënaqur që do të hash drekë me mua sot?
 7. Mendoj se ju shoh gjithkund. Mund të jetë për shkak se ju jeni e vështirë për t’u harruar?
 8. Ju kurrë nuk dështoni të më bëni të buzëqesh kur lexojë tekstin tuaj.
 9. Djali i cili do të jetë i dashuri juaj është njeriu më me fat.

 Këto janë mënyra për të flirtuar me një vajzë që sapo jeni takuar. Tani mos hezitoni të bëni lëvizjen e parë nëse ndiheni sikur jeni në dashuri me të në shikim të parë. Mos harroni të llogarisni gjërat për të bërë me kujdes, kështu që ju nuk do të bëni gabim që mund të jetë një ndërprerje e madhe për të. Ju uroj fat pastaj!

Shpërndaj
Dashuria - Probleme.me

Në Probleme.me mund të gjeni artikuj rreth marrëdhënieve, mbajtjes se suksesshme të lidhjes, storieve të dashurisë dhe shumçka tjetër. Nëse keni ndonjë sygjerim apo storie për të na treguar mund të na kontaktoni në dashuria@rilinde21.sg-host.com