Lart

Shenjat që Ajo është e Duhura për Ju

Kjo është një situatë e zakonshme: Ju keni qenë në një lidhje për pak kohë dhe gjërat janë duke shkuar mirë, por nuk jeni 100% i sigurt nëse ju të dy do të jeni bashkë përgjithmonë. Duke patur parasysh që ka miliona vajza të tjera ne botë, si e dini që kjo është ajo është që ju doni?

Është vërtet e vështirë të dish për një kohë të caktuar nëse lidhja juaj do të zgjasë, kështu ne ju ndihmuam duke hartuar 8 shenjat më të mira që tregojnë se ajo është e duhura. Lexoni për të parë nëse marrëdhënia juaj ka atë që duhet:

Shenjat që Ajo është e Duhura për Ju

Ju e prezantoni atë me të gjithë

Ka një pikë të caktuar në një marrëdhënie ku duhet të vendosni nëse do të prezantoni të dashurën tuaj tek shoqëria juaj dhe familja. Një nivel i caktuar i përzierjes së botëve nuk është i mundur edhe në një marrëdhënie të drejtë – kjo nuk është një marrëveshje e madhe për një partner, për të njohur disa nga shokët e tu përshembull – por ta prezantosh atë tek familja juaj, në veçanti me prindët tuaj, është zakonisht një shenjë që ju po kërkoni të çoni gjërat në nivel tjetër.

Të afërmit dhe më të dashurit tuaj ju njohin më mirë dhe nganjëherë kanë një pamje më të qartë dhe e dinë më mirë se kush është më e mira për ju, sesa ju. Edhe nëse jeni duke gënjyer vetveten për perspektivat e marrëdhënies tuaj, miqtë dhe familjarët tuaj më të afërt zakonisht nuk gënjejnë.

Ju jeni duke planifikuar një të ardhme me të

Një shenjë e dukshme që ju jeni në një fitues është nëse i gjeni vetes vazhdimisht vërejtje për një të ardhme me të dashurën tuaj. Nëse ideja për tu martuar, për të pasur fëmijë, për të blerë një shtëpi, ose hyn në një projekt afatgjatë së bashku, ju mbush me gëzim dhe jo frikë, ju duhet ta merrni këtë si shenjë që lidhja juaj ka potencial që do të zgjasë.

Nëse nuk jeni i sigurt se e dashura juaj është e duhura bëj një angazhim që do të ju lidhë së bashku për pesë deri në 10 vitet e ardhshme. Si ju bën kjo të ndiheni? Dëgjoje të mirën tënde: trupi yt do të ju bëjë të dini nëse gjërat janë të drejta apo të gabuara.

Ajo ende i’u duket atraktive

Është e thjeshtë t’iu duket partneri tërheqës në takimet e para.. Hormonet po fluturojnë, marrëdhënia është e mbushur me risi, dhe ju jeni gati të zbuloni zakonet më të bezdisshme të banjës tek partneri juaj. Por ky nxitim i tërheqjes fillestare do të zbehet nëse nuk keni bazë të mjaftueshme të ngjajshmërisë për të mbajtur njëri tjetrin të interesuar – intelektualisht , emocionalisht dhe seksualisht.

Pasi të keni vendosur një tërheqje fizike bazë, personaliteti është ajo që ju mban të dëshironi të qëndroni fizikisht të lidhur, kështu që nëse keni gjetur dikë që ju mban të angazhuar në qdo nivel, kjo është një shenjë e sigurt që jeni duke e mbajtur.

 

Ajo të bën të qeshësh

Nëse do të jesh me dikë për një kohë të gjatë, duhet të jeni në gjendje të përballoni vështirësitë e jetës së bashku. Jeta nuk është gjthnjë lundrim i qetë dhe marrëdhënia gjithashtu, kështu që të jesh në gjendje për të përballuar kohët e vështira me ndjenjë të humorit është një domosdoshmëri.

Sigurisht nuk është e gjitha dënim dhe errësirë, dhe një ndjenjë e humorit gjithashtu i bën gjërat më mirë në jetë.  Në mënyrë tjetër duke qenë në gjendje të qeshni së bashku është më e rëndësishmja, kështu që nëse e keni gjetur dikë që ju bën të shihni pjesën më të mirë të jetës , mbajeni atë.

 

Ju ende dëshironi të flisni me njëri-tjetrin

Jeta bëhet e goxha mërzitshme nëse ju nuk mundeni që herë pas here të flisni deri në agim me dikë për të cilin vërtetë ju intereson, dhe kush është më i mirë për ta bërë këtë se sa partneri juaj? Nëse ju dhe e dashura juaj aktuale nuk mund të bëni një bisedë për tema më të thella sesa për motin e sotëm për më shumë se 20 minuta, ndoshta nuk keni gjetur shpirtin binjak.

Dhe anasjelltas, në qoftë se orët fluturojnë pa u vënë re ndërkohë që ju flisni për tema të dashura për ju, ju duhet patjetër të lidheni përfundimisht me këtë person.

Shenjat që Ajo është e Duhura për Ju

Ju zgjidhni të dilni më parë me atë se sa me dikë tjetër

Partneri juaj duhet të jetë një nga njerëzit tuaj të preferuar për të dalur. Edhe nëse marrëdhënia ka kaluar pikën ku jeni, i bindur ndaj idesë për të parë njëri tjetrin, ju duhet ende në mënyrë aktive të shikoni përpara për të qenë rreth partnerit tuaj- nëse ajo është e duhura, kjo është.

Nëse ndjehet si një punë e përditshme të qenurit pranë saj ose ju jeni vazhdimisht duke u grindur rreth çështjeve të vogla të parëndësishme, mund të jetë një shenjë që më të mirë të shpenzoni kohën tuaj me dikë tjetër. Nëse ende keni flutura në mendimin për të parë të dashurën edhe pasi keni qenë së bashku pak më parë, ju e keni gjetur dikë vërtetë të veçantë.

 

Ju keni vlera të pajtueshme

Ndërsa nuk ka nevojë të jeni 100% i përafruar në çdo çështje, ju dhe e dashura juaj duhet të jeni në një marrëveshje themelore për vlerat tuaja bazë. Nëse keni mosmarrëveshje thelbësore në lidhje me politikën, fenë ose parimet tuaja, mund të shkaktojë probleme në marrëdhënien tuaj që mund të jetë e vështirë për t’u kapërcyer përmes metodave të zakonshme; komunikim dhe kompromis.

Askush nuk mund të presë që të plotësoni kodin tuaj moral, dhe nuk duhet të kërkoni askënd tjetër, prandaj sigurohuni që të jeni në të njëjtën faqe për të filluar. Nëse ju dhe e dashura juaj jeni të prirur të qëndroni për të njëjtat gjëra, kjo është një shenjë e mirë.

Ju dëshironi të njëjtat gjëra në jetë

Edhe nëse të gjithë faktorët e tjerë në marrëdhënien tuaj po tregojnë për pajtueshmëri afatgjate, ju duhet t’i dëshironi afërsisht të njëjtat gjëra nga jeta në mënyrë që marrëdhënia juaj të zgjasë. A është e sigurt se ajo nuk dëshiron fëmijë, ndërsa ju nuk dëshironi asgjë më shumë se sa të rrisni një ekip të tërë futbolli? A e ka vendosur ajo zemrën për një jetë në një qytet të madh ndërkohë që ju e shihni vetën duke jetuar në një fermë?

Nëse keni dallime të mëdha në aspektin e planeve tuaja, ju do të duhet ta përfundoni marrëdhënien një ditë në një pikë të caktuar, ose duhet të bëni disa kompromise goxha të rëndësishme. Nëse nuk e keni problem të ndërroni mendjen tuaj për çështjet e mëdha, ose nëse e keni gjetur dikë që ka pak a shumë të njejtat plane për jetën sikurse ju, kjo është një shenjë tjetër e fortë se keni gjetur të duhurën.

 

Shpërndaj
Dashuria - Probleme.me

Në Probleme.me mund të gjeni artikuj rreth marrëdhënieve, mbajtjes se suksesshme të lidhjes, storieve të dashurisë dhe shumçka tjetër. Nëse keni ndonjë sygjerim apo storie për të na treguar mund të na kontaktoni në dashuria@rilinde21.sg-host.com