Lart

Histori e Vërtetë: Kam Qenë e Sulmuar Seksualisht Gjatë një Takimi në Pushime

“Disa muaj para fillimit të universitetit në Tiranë, vendosa të shkoj në një festë një-ditore atje. Isha e ngazëllyer për idenë e jetesës në atë qytet dhe dëshiroja ta kontrolloja para se të shkoja. Kam rezervuar një apartament pushimi në afërsi të qytetit dhe kam lënë takime në një faqe takimesh – edhe pse unë do të jem në Tiranë vetëm për një javë, unë mendova se nuk do të lëndohem nëse do të takoja njerëz të rinjë dhe të dilja me ta.
Kam Qenë Sulmuar Seksualisht

Fillimi i një makthi

 

“Sapo kisha hyrë në këtë faqe të takimit, unë mora një përgjigje nga një prej anëtarëve të tij meshkuj. Dritani dhe unë kishim tone të përbashkëta – ne ishim të dy të njëjtën moshë, prejardhje kosovare, dhe gati për të hyrë në një program pasuniversitar. Ne ishim fizikisht të tërhequr me njëri-tjetrin. Ai nuk jetonte larg nga unë kështu që ne planifikuam të takohemi për darkë.

“Që nga fillimi, Dritani ishte miqësor, llafazan dhe qesharak. Pas darkës ne pimë disa herë në një bar, dhe para se ta dija, ora kishte kaluar 1 e mëngjesit dhe koha për mua të largohesha. Isha pak e dehur, kështu që Dritani tha se do të më dërgonte në shtëpi me një taksi.

 

“Gjatë udhëtimit me taksi, e lejova Dritanin të më puthte. Shumë shpejt duart e tij ishin mbi mua, por unë nuk e ndalova atë. Unë nuk mendova dy herë për ta ftuar atë në shtëpi – ai dukej i mirë, në fund të fundit, dhe në atë kohë nuk po mendoja për seksin, sepse isha kaq e lodhur. Ajo qka unë dëshiroja ishte që të shtrihesha pranë Dritanit në shtrat dhe ta kaloja; ai gjithashtu nuk kishte pirë shumë. “

 

Partneri potencial i kthyer në grabitqar

 

“Sapo mbylla derën e përparme, Dritani u kthye në një përbindësh. Ai më shtyu fort mbi shtrat dhe shpejt u ngjit sipër meje. Kam luftuar nën peshën e tij, por kam arritur ta hedh poshtë atë. Gjëja tjetër që e dija, më tërhoqi në dysheme dhe mi mbështeti duart poshtë, para se të kthehej sipër meje përsëri. Vura re se ai i kishte zbërthyer xhinset e tij. Kur bërtita për ndihmë dhe fillova të qaj, ai vuri dorën mbi gojën time. Dora tjetër e tij arriti në këmbën time në përpjekje për të tërhequr brekët e mia poshtë. Papritmas ndjeva gishtat e tij të futen në pjesët e mia më intime.

 

“E dija se çfarë do të ndodhte dhe më tmerroi mua. Dritani ishte më i madh se unë kështu që nuk kishte asnjë mënyrë që unë mund të luftoj me të ose ta luftoja atë, por e dija që nëse unë do ta godisja diku, mund të lirohesha. Pastaj, vura re një statujë të vogël metali në një nga tavolinat anësore. E kam kapur dhe godita Dritanin në kokë me të. Ai përshkoi me dhimbje dhe më rrokullisi mbi dysheme. Në fund isha e lirë të ikja.

 

“Si e dehur që isha, arrita të ngrihesha. U nisa te dera e përparme dhe e hapa atë, dhe i thashë Dritanit të dilte nga apartamenti im ose do të bërtisja me zë të lartë në të gjithë ndërtesën për të dëgjuar. Duke mbajtur kokën, të cilën e vura re kishte pak gjakderdhje, ai mori pallton dhe u largua. Ende duke u dridhur nga frika, e mbylla dhe e kyça derën pas tij dhe u rrëzova në dysheme. Çfarë po mendoja të sillja në shtëpi një të huaj? Unë mund të isha përdhunuar.

“Unë nuk e raportova Dritanin në polici dhe nuk i thashë familjes sime se çfarë ndodhi. Isha shumë e zënë ngushtë, dhe përveç kësaj, ndihesha përgjegjëse sepse e kisha lejuar atë në shtëpinë time. Sikur ta lija pas darke, do të isha mirë dhe festat e mia nuk do të ishin shkatërruar “.

Histori e Vërtetë: Kam Qenë e Sulmuar Seksualisht Gjatë një Takimi në Pushime

Vetëm dhe e frikësuar në një qytet të huaj

 

 “Pas kësaj përvoje, unë nuk pranoja të dilja në takime më në Tiranë. Gjatë pesë ditëve të ardhshme që isha në pushime, imagjinova se Dritani po më përgjonte. Unë u bëra hiper-vigjilente – kudo që shkoja unë  shikoja mbi shpatullën time dhe nëse shihja dikë që dukej si Dritani, do të ngrihesha. Kur shkova në shtëpi gjatë natës, nuk do të mbyllja vetëm derën e përparme, por do të mbështetja edhe një karrige të rëndë pas saj, sepse kisha frikë se Dritani do të kthehej për të më dëmtuar. Ai e dinte se ku kam jetuar, në fund të fundit.

 

“Për shumë javë pas incidentit, unë nuk isha vetë. Edhe kur u ktheva në Pejë ndjeva sikur Dritani ishte afër, duke më shikuar. Më mori shumë kohë që më në fund të ndjehesha përsëri sigurt. Por e vetmja gjë që ka qëndruar me mua është ndjenja e shkeljes. Unë ndoshta nuk isha e përdhunuar, por unë ende ndjehem e neveritshme dhe e pistë. Unë ende mund të paraftyroj duart e Dritanit duke u shtrirë në këmbët e mia, dhe kjo më bën të sëmurë në stomak. Ndihem si ajo që ndodhi ishte faji im. Unë vazhdoj të mendoj se si do të ishin gjërat ndryshe po të mos e kisha ftuar Dritanin. Unë jam ende e zemëruar për atë që ka ndodhur; Unë jam e zemëruar me Dritanin por edhe me veten time.

 

“Ajo që ndodhi me Dritanin ishte një ikje e lehtë. Fatmirësisht, kjo nuk më pengoi nga ndjekja e ëndrrës sime për të studiuar në Tiranë, ku unë jam tani. Këto ditë, megjithatë, unë jam pak më e kujdesshme në lidhje me të cilin unë shkoj dhe ftojë në shtëpinë time. Unë zakonisht nuk ftoj djemë nëse nuk janë shokë të tjerë përreth.

 

 “Unë kam qenë një person që i besoja njerëzve, por tani jam e kujdesshme ndaj njerëzve në përgjithësi. Është një turp, me të vërtetë, sepse do të doja të isha në gjendje të hapja veten deri te një djalë dhe të argëtohesha me të pa u shfrytëzuar seksualisht.

“Që kur jam kthyer në Tiranë unë nuk e kam parë më Dritanin. Unë e di që do të reagoja keq nëse do ta shihja; Unë ndoshta do të ngrihesha në frikë. Por unë e kam mësuar mësimin tim dhe shpresoj që kurrë të mos përsëris gabimin tim për t’u dehur në një takim dhe për të ftuar një të huaj në shtëpi  “.

 

Ju rekomandojmë këta artikuj:

Histori e vërtetë: Kam qenë Gruaja Tjetër për Shumë Vite dhe Ai Tash është i Martuar

Një Histori e Dhimbshme

Shpërndaj
Dashuria - Probleme.me

Në Probleme.me mund të gjeni artikuj rreth marrëdhënieve, mbajtjes se suksesshme të lidhjes, storieve të dashurisë dhe shumçka tjetër. Nëse keni ndonjë sygjerim apo storie për të na treguar mund të na kontaktoni në dashuria@rilinde21.sg-host.com