Lart

10 Njerëz zbulojnë Momentin kur e kanë Kuptuar qe Lidhja e tyre ka Përfunduar

Ke parë ndonjëherë shenja se marrëdhënia juaj ka mbaruar, edhe pse nuk është thënë domosdoshmërisht me zë të lartë?

Shumë prej nesh e kanë përjetuar këtë. Sidoqoftë, sjellja luan rol integral në përcaktimin nëse diçka nuk është më ajo që dikur ishte. Ndonjëherë, njerëzit luajnë lojëra. Ose ata i ikin temës, por ju vetëm e dini që diçka nuk është në rregull.

Lexuesit e nxitjes ranë dakord të shihnin shenja para stuhisë së ndarjes dhe ndanë momentet kur e dinin që marrëdhënia e tyre ka përfunduar.
njerzit zbulojne momentin kur e kane kuptuar qe lidhja e tyre ka perfunduar

Andi, 36

“E dashura ime dhe unë jetuam së bashku – ajo erdhi të jetonte tek unë – dhe unë vura re se ajo vazhdonte të hiqte sendet e saj personale. Një ditë, ishin librat, një tjetër ishin rrobat. Unë mendova se ajo ishte duke u përpjekur ti pakësojë gjërat … derisa ajo u largua edhe vet gjithashtu! “

 

Rozafa, 33

“Shumë e thjeshtë. Ne ndaluam marrëdhëniet seksuale. Ai nuk ishte më në disponim, dhe mendoj se partneri im duhet të dëshirojë të bëjë seks me mua, të mos e shohë atë si punë të rëndë. “

 

Anila, 23

“Momentin që e njoha lidhjen me të dashurin tim më shumë, ishte kur patëm mosmarrëveshjen tonë të parë. Në vend që të përpiqej të fliste, ai më nxori jashtë shtëpisë së tij. U ndjeva aq e pa respektuar. Ne e kemi rregulluar këtë , por kurrë nuk e kam falur atë me të vërtetë dhe se ajo fyerje ishte fillimi i fundit për mua.

Marrëdhënia jonë ishte e mbushur me përleshje, dhe në diskutimin e fundit, kishim përfshirë fjalë lënduese nga  të dy, unë duke u përpjekur të dilja dhe ai duke bërtitur në fytyrën time për të qëndruar dhe gati duke u bërë fizike. Dita që më në fund i ndamë rrugët tona të ishte momenti më i lumtur për mua në tërë atë marrëdhënie.”

 

Tina, 37

“Kjo ishte në kohën e makinave autopërgjegjëse. Ai dhe unë kishim disa takime, dhe mendoja se ishim duke përparuar drejtë statusit i dashur dhe e dashur. Ne shkuam në vendin e tij pas një takimi dhe ai preku „luaj“ në makinën autopërgjegjëse dhe zëri i një femre po fliste rreth takimit të tyre natën e kaluar – dhe për sesionin e tyre të nxehtë.

Kjo shenjë ishte e qartë, por unë duhet të isha më dyshuese, kur ai kishte plane të paqarta (netët në të cilat nuk e shihja) apo kur nuk telefononte për të më përshëndetur në netë të caktuara (kur ai me gjasë ka qenë i zënë duke bërë dashuri me dikë tjetër!.“

Bardha, 31

“E dija se së shpejti do të mbarojë, kur ai filloi të dilte me miken e tij të ri femër më shumë se me mua. (Në fakt, ata përfunduan duke u martuar!) Një grua gjithmonë e di, kështu që dëgjoni instinktet tuaja, zonjat! “

10 Njerëz zbulojnë Momentin kur e kanë Kuptuar qe Lidhja e tyre ka Përfunduar

Drita, 65 vjeç

“Unë kam qenë e martuar dy herë. E dija që martesa ime e parë kishte mbaruar kur kunata ime më pyeti kur burri dhe unë u bëmë bashkë prapë! – kur, në fakt, ne nuk ishim ndarë kurrë. Megjithatë, pa u ndarë, ai kishte marrë të dashurën e re me të për të vizituar motrën e tij vetëm disa javë më parë! PO. Mbaroi! “”Isha e vetme për nëntë vjet para se të martohesha për herë të dytë. Burri im i dytë kishte lënë duhanin për pesë vjet dhe nuk kishte qenë kurrë një pijanec.

Ai ishte, megjithatë, një shikues i varur i televizionit në mbrëmjet pas punës. Papritmas, dukej se ai ishte pirës i duhanit dhe pijanec dhe gjetja e shumë justifikimeve për largimin nga shtëpia në mbrëmje. E kam dëgjuar pa dashje atë duke folur për një shfaqje televizive të veçantë se ai kishte parë një mbrëmjen para – kur ai ishte jashtë. Më erdhi në mend se më kishte tradhëtuar. Unë I’u kundërviha. Ai bëri disa justifikime – ai NUK ishte një gënjeshtar i mirë. Pa besim dhe besnikëri … martesa mbaroi. “

 

Liza, 31

“Shoqëria e panë atë në faqet e takimit, si OkC dhe Tinder. Të paktën kjo e bënte të lehtë për tu prishur me të. “

 

Fatime,  40

“Pjesa qesharake është se, unë jam një psikologe që iu ndihmon qifteve … Martesa ime e dytë është parajsë, e para ishte një makth. Dy javë pas martesës sime, burri im i parë lë punën e tij në korporatë dhe iu bashkua një grupi (pa shaka). Ai filloi të ishte fansi i tij më i madh, duke jetuar jetën me fantazi dhe dilte për të pirë (me paratë e mia, dhe unë kam një sëmundje kronike serioze) çdo natë, nuk doja të kthehesha në shtëpi dhe nuk doja të përgjigjesha në telefon.

Asnjëherë nuk e dija se ku ishte, apo nëse ai ishte gjallë apo i vdekur. Ai nuk mund të shihte se çfarë ishte e gabuar me këtë. Kishte dy ngjarje (më falni, aq e vështirë për të zgjedhur).

E para ishte që ai po dilte për të pirë dhe jo për të ecur deri në tre orë pasi kisha lënë për të festuar Krishtlindjet me familjen tonë (askush nuk mund ta merrte atë). E lashë atë ditën tjetër. Tjetri ishte se ai udhëtonte shumë për punën e tij. Ai kishte një të afërm i cili ishte i sëmurë dhe po vdiste.

Ai në fakt erdhi në shtëpi një natë dhe ra pa ndjenja nga pirja. Telefoni i tij cingëronte, u përpoqa ta zgjoja, ai ishte i palëvizshëm, kështu që unë iu përgjigja. Ishte mesi i natës, ishte kodi i zonës së atij të afërmit të sëmurë, dhe kisha frikë nga më e keqja. Në linjë ishte një vajzë që më pyeste se kush isha. Unë thashë se isha gruaja e X. E pyeta se kush ishte ajo, dhe ajo më tha se ajo ishte gruaja që fjeti me burrin tim dhe nuk e dinte se ishte i martuar. Kjo ishte e njëjta javë … dhe kjo ishte e vërtetë. “

 

Vjollca, 46

“Momenti kur e kuptova se marrëdhënia me burrin tim kishte përfunduar ishte kur ai filloi të pranonte email nga Match!”

 

Fitore, 48

“Momenti që e dija se kishte përfunduar … ishte kur ishi im më tha se po dilte për të marrur cigare dhe u kthye pas dy ditësh “.

 

Shpërndaj
Dashuria - Probleme.me

Në Probleme.me mund të gjeni artikuj rreth marrëdhënieve, mbajtjes se suksesshme të lidhjes, storieve të dashurisë dhe shumçka tjetër. Nëse keni ndonjë sygjerim apo storie për të na treguar mund të na kontaktoni në dashuria@rilinde21.sg-host.com