Lart

Si të shpëtoni nga bërrylat e thatë?

Mund të keni vënë re se bërrylat dhe gjunjët tuaj janë ndër pjesët e trupit që kanë një tendencë për tharje.

Veçanërisht bërrylat e thatë janë një simptomë shumë e zakonshme.

Mund të shkaktohet nga shkaqe të ndryshme, si ndryshimet e motit, mungesa e hidratimit apo acarimet nga disa pëlhura apo produkte kozmetike.

Hulumtimet kanë treguar se lëvozhga e avokados është e pasur me antioksidantë, si karotenoide, fenole dhe flavonoidë, të cilët mbrojnë trupin nga inflamacioni.

Avokadot gjithashtu përmbajnë vitaminë E, magnez dhe lecithin, elementë që gjithashtu ushqejnë dhe hidratojnë lëkurën.

Shtresa e jashtme e lëkurës i përthith lehtësisht këta përbërës duke kontribuar në formimin e lëkurës së re.

Shpërndaj
Estetika - Probleme.me

Në Probleme.me mund të gjeni gjithçka rreth estetikes dhe kujdesit për lekuren. Mësoni bazat e kujdesit të mirë të lëkurës dhe si të zgjidhni produktet që iu përshtaten llojit të lëkurës suaj. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në estetika@rilinde21.sg-host.com