Lart

Aplikacioni ‘Apple Watch’ i shpëton jetën brazilianit

Një burrë nga Brazili kishte shkruar në mediat sociale se zbuloi se kishte një atak kardiak falë një aplikacioni special.

Ai shmangi një sulm të mundshëm në zemër falë aplikacionit special të instaluar në Apple Watch të tij .

aplikacioni apple watch shpeton jeten

Publikimi i kësaj ngjarjeje solli që CEO i Apple, Tim Cook t’i shkruante brazilianit.

“Përshëndetje Jorge, gëzuar vitin e ri! Gëzohem mirë tani. Faleminderit që ndani historinë tuaj me ne. Ajo na frymëzon të vazhdojmë”, është mesazhi që CEO i Apple i ka dërguar Freire.

“Apple Watch më shpëtoi. Unë nuk ndjeva asgjë dhe rritja e rrahjeve të  zemrës mund të vazhdonte me orë të tëra. Ritmi i zemrës ishte mbi 140 për më shumë se 10 minuta. Dhe rezultati i kësaj, përfundoi mirë, ju tashmë e dini”, shpjegoi Jorge Freire.

Ai u ka bërë thirrje të gjithëve që ta përdorin këtë aplikacion.

E huazuar.

Ju rekomandojmë këta artikuj:

Shenjat Paralajmëruese të Sulmit në Zemër

7 Lloje Djathërash që mund të Konsumojnë të Gjithë ata që Vuajnë nga Kolesteroli i lartë

Shpërndaj
Shëndeti - Probleme.me

Probleme.me fokusohet në shëndetin dhe mirëqenien personale tuajën. Artikuj të shumtë për shtatzëninë, fëmijët, gratë e meshkujt. Nëse keni ndonjë koment, sygjerim apo edhe informacion për ta ndarë me ne na kontaktoni shendeti@rilinde21.sg-host.com