Lart

Bananet japin një buzëqeshje të bardhë! A e dinit?

Banania është e pasur me vitamina A, B, C, D, është një burim i mirë i kaliumit, magnezit dhe manganit dhe ndihmon jo vetëm për të pasur një dietë të ekuilibruar dhe për të qenë të shëndetshëm.

Ky frut me vlera ushqyese ndihmon në luftimin e depresionit, relaksimin dhe na jep energji falë proteinave që i jep trupit, ka veti anksiolitike, është aleat për të kapërcyer stresin kronik dhe kapsllëkun.

Përveç të gjitha këtyre veçorive magjike, banania mund të na japë dhëmbë më të shndritshëm dhe më të bardhë në mënyrën më të thjeshtë! Po, po mundet!

Çfarë duhet të bëni? Mjafton të fërkoni lëkurën e bananes në dhëmbë dhe të masazhoni butësisht për 2 minuta. Përsëriteni procedurën çdo ditë, para se të lani dhëmbët dhe do të shihni një rezultat të vërtetë!

Shija është perfekte, tekstura ka shumë argëtim dhe kështu nuk i hidhni në koshin e plehrave të gjithë përbërësit perfekt të dobishëm që mund të ndihmojnë edhe pamjen, përveç shëndetit tuaj!

Shpërndaj
Lajme - Probleme.me