Lart

Bëjeni këtë para se të shtriheni, ky “ilaç” natyral do t’ju ndihmojë me gërhitjen

Për shumë njerëz, gërhitja është një problem i madh. Shkaqet e gërhitjes janë të shumta dhe gërhitja më e shpeshtë është pasojë e problemeve me rrugët e frymëmarrjes. Është vërtetuar se meshkujt kanë më shumë probleme me gërhitjen sesa femrat, veçanërisht ata që kanë problem me peshën e tepërt.

Ekspertët këshillojnë që në këtë rast të bëni ushtrime të frymëmarrjes që do t’ju ​​“hapin” rrugët e frymëmarrjes, por edhe që në çdo rast të provoni mjete natyrale që pastrojnë rrugët e frymëmarrjes dhe e lehtësojnë atë gjatë gjumit. Për këtë ju duhet një pije me përbërës shtëpiak.

Ju duhet një gjysmë limoni, pak xhenxhefil, dy mollë dhe dy karota. Të gjitha këto vendosini në një blender dhe shtoni pak ujë. Xhenxhefili do të hapë rrugët e frymëmarrjes dhe në kombinim me mollën dhe karotën, do të ketë një efekt të dobishëm në trupin tuaj. Pijeni lëngun disa orë para se të flini.

Kjo është mënyra më e mirë për të eliminuar mukozën, e cila është një nga arsyet kryesore të gërhitjes.

Shpërndaj
Lajme - Probleme.me