Lart

Dr. Reddy: Ja si e Parandalojmë Kancerin!

Dr. Reddy: Ja si e Parandalojmë Kancerin!

“Dr. Guruprasad Reddy B V, UNIVERZITETI SHTETËROR I MJEKËSISË MOSKË, RUSI

Kam inkurajuar çdo person që merr këtë buletin për ta përcjellë atë në dhjetë të tjerë, me siguri të paktën një jetë do të shpëtohet … Unë e kam bërë pjesën time, shpresoj se mund të ndihmosh pjesën tënde. faleminderit! ✍

Pirja e ujit të nxehtë me limon mund të parandalojë kancerin. Mos shtoni sheqer. Uji i nxehtë me limon është më i dobishëm se uji i ftohtë me limon.

01.✍ Shpesh duke marrë darkë natën vonë rrisim mundësinë e kancerit të stomakut.

02. ✍Nuk merren më shumë se 4 vezë në javë.

03. ✍ Ngrënja e pjesës së pasme të pulës mund të shkaktojë kancer të stomakut.

04.✍ Asnjëherë mos hani fruta pas vaktit. Frutat duhet të hahen para vaktit.

05. ✍ Mos merrni çaj gjatë periudhës së menstruacioneve.

06. ✍ Merrni pak qumësht soje, pa sheqer ose vezë për të shtuar shijën e saj.

07.✍ Mos hani domate në stomak bosh.

08.✍ Pini një gotë ujë të thjeshtë çdo mëngjes përpara ushqimit për ti parandaluar gurët e fshikëzës së tëmthit

09.✍ Asnjë ushqim 3 orë përpara kohës së shtratit.

10. ✍ Pini më pak pije alkoolike ose shmangni, nuk keni prona ushqyese, por mund të shkaktojnë diabet dhe hipertension.

11. ✍Nuk do të hani bukën kur është e nxehtë nga furra.

12. ✍ Mos e ngarkoni telefonin tuaj ose ndonjë pajisje pranë jush kur jeni duke fjetur.

13. ✍ Pini 10 gota ujë në ditë për të parandaluar kancerin e fshikëzës.

14. ✍Përdorni më shumë ujë në ditë, më pak gjatë natës.

15.✍ Mos pini më shumë se dy gota kafe në ditë, mund të shkaktojnë pagjumësi dhe thartirë në stomak.

16.✍ Hani më pak ushqim me vaj. Duhen 5-7 orë për tu tretur ajo, ju bën të ndiheni të lodhur.

17. ✍ Pas orës 17:00, hani më pak.

18. ✍ Gjashtë lloje të ushqimit që ju bëjnë të lumtur: bananeja, grejpfrut, spinaqi, kungulli dhe pjeshka.

19. ✍ Fjetja më pak se 8 orë në ditë mund të përkeqësojë funksionin tonë të trurit. Marrja e pushimit të pasdites për gjysmë ore mund të mbajë pamjen tonë rinore.

20.✍ Domateja e gatuar ka veti më të mira shëruese sesa domateja e papërpunuar.

Uji i freskët me limon mund të mbajë shëndetin tuaj dhe të bëjë që ju të jetoni më gjatë!

Uji i nxehtë me limon vret qelizat e kancerit ✍
Shtoni ujë të nxehtë në 2-3 feta limoni. Bëni një pije të përditshme.

Uji i nxehtë me limon është substanca më e mirë për të vrarë qelizat e kancerit

Uji i ftohtë me limon ka vetëm vitaminë C, nuk ka parandalim të kancerit

Uji i nxehtë me limon mund të kontrollojë rritjen e tumorit të kancerit. ✍

Ky lloj i trajtimit të ekstraktit të limonit do të shkatërrojë vetëm qelizat malinje, nuk ndikon në qelizat e shëndetshme.

Tjetra … acid limoni dhe polifenoli në lëngun e limonit, mund të ndihmojë në zvogëlimin e presionit të lartë të gjakut, ✍ parandalimin efektiv të trombozës së thellë të venë, përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe zvogëlimin e mpiksjes së gjakut.

Pa marrë parasysh sa jeni të zënë, ju lutemi gjeni kohë për të lexuar këtë, pastaj tregoni të tjerëve për të përhapur dashurinë! ✍

Shpërndaj
Shëndeti - Probleme.me

Probleme.me fokusohet në shëndetin dhe mirëqenien personale tuajën. Artikuj të shumtë për shtatzëninë, fëmijët, gratë e meshkujt. Nëse keni ndonjë koment, sygjerim apo edhe informacion për ta ndarë me ne na kontaktoni shendeti@rilinde21.sg-host.com