Lart

32,495 Pacientë të Shëruar nga Koronavirusi i ri Lirohen nga Spitali në Kinë

paciente te sheruar nga koronavirusi

Autoritetet shëndetësore kineze njoftuan sot se deri mëngjesin e të enjtes 32,495 pacientë të infektuar me koronavirusin e ri janë liruar nga spitalet pas rekuperimit të plotë.

Vetëm të mërkurën 2,750 dolën nga spitali pas rekuperimit të plotë, tha Komisioi KOmbëtar i Shëndetit në raportin e përditshëm.

Deri mëngjesin e të enjtes një total prej 78,497 raste të konfirmuara infektimi janë raportuar në 31 provincat e Kinës kontinentale, dhe 2,744 kanë vdekur nga sëmundja.

 

Ju rekomandojmë këta artikuj:

Gruaja pa Simptoma i Infekton 5 Njerëz me Koronavirus

Koronavirusi dhe Industria Ushqimore: Si duhet të Përgaditen Restaurantet, Kuzhinat, dhe Fabrikat Ushqimore

 

Shpërndaj
Shëndeti - Probleme.me

Probleme.me fokusohet në shëndetin dhe mirëqenien personale tuajën. Artikuj të shumtë për shtatzëninë, fëmijët, gratë e meshkujt. Nëse keni ndonjë koment, sygjerim apo edhe informacion për ta ndarë me ne na kontaktoni shendeti@rilinde21.sg-host.com