Lart

Pija që forcon imunitetin dhe pastron të gjithë organizmin

Nëse shpesh jeni të mbingarkuar dhe ndiheni sikur nuk keni energji të mjaftueshme, kjo është shenja e parë që tregon se imuniteti juaj është dëmtuar.

Ky trajtim përdoret në formë pijeje dhe përbërësit kryesorë janë hudhra, vaji i ullirit, mjalti natyral, çaji jeshil, më pas sasi të vogla rrëshirë, uthull molle dhe piper i zi.

Përbërësit:

2 lugë hudhër të grira imët

3 lugë vaj ulliri

5 lugë gjelle mjaltë livadhi natyral

50 mililitra çaj jeshil të fortë

gjysmë luge çaji piper i bluar

gjysmë luge çaji rrëshirë natyrale

një lugë çaji uthull molle

Përgatitja:

Fillimisht skuqni hudhrën në vaj ulliri për një minutë. Shtoni të gjithë përbërësit e tjerë dhe përzieni gjithçka në nxehtësi të ulët për pesë minuta. E heqim nga zjarri dhe e lëmë të ftohet, më pas e hedhim në një kavanoz qelqi, e mbyllim me kapak dhe e vendosim në frigorifer. Merrni një lugë çaji çdo ditë, gjithmonë në të njëjtën kohë, para ose pas ngrënies

Shpërndaj
Lajme - Probleme.me