Lart

13 Përfitime të Shkëlqyeshme të Granoles

Përfitimet e mrekullueshme shëndetësore të Granolës përfshijnë përmirësimin e tretjes, promovimin e humbjes së peshës, uljen e niveleve të kolesterolit, përmirësimin e niveleve të energjisë, promovimin e një shtatzanie të shëndetshme, promovimin e shëndetit të lëkurës, burim të madh të proteinave vegane, ndihmon në menaxhimin e presionit të gjakut, trajtimin e anemisë, sistemin imunitar, zvogëlon rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe ndihmon në reduktimin e zhvillimit të kancerit.

Çfarë është Granola?

Kur shumica e njerëzve mendojnë për granolën, ata mendojnë për copat e ëmbla që blejnë në dyçan. Por ajo që ata nuk e dinë është se granola është në fakt një super ushqim që ka përfitime të shumta shëndetësore. Ajo përmban dhjetra vitamina, minerale dhe për të mos përmendur një përmbajtje të lartë të fibrave, duke e bërë atë jashtëzakonisht të gjithanshme si një opsion i shëndetshëm dhe i përshtatshëm për të ngrënë në mes të vakteve.

Nuk jeni i sigurt se çfarë përfitimesh mund të kesh nga konsumimi i granolës? Lexoni dhe gjeni më shumë!

Informata ushqyese për Granolëm (per 100g)

Kalori – 440

Totali i karbohidrateve –  54g 18% RKD

Fibra dietare – 8.5g 33%  RKD

Sheqerna – 19.5g

Total yndyrna – 22.5g 34% RKD

Proteina – 11.6g 23% RKD

Vitamina E – 8mg 40% RKD

Vitamina K – 5mcg 6% RKD

Tiamin – 0.5mg 30% RKD

Riboflavin – 0.3mg 15% RKD

Niacin – 2mg 10% RKD

Vitamina B6 – 0.2mg 11% RKD

Folate – 46.8mcg 12% RKD

Acid Pantotenik – 0.7mg 7% RKD

Kalcium – 82.2mg 8% RKD

Hekur – 3.2mg 18% RKD

Magnezium – 150mg 37% RKD

Fosfor – 340mg 34% RKD

Kalium – 370 mg 11% RKD

Zink – 2.7mg 18% RKD

Bakër – 0.5mg 27% RKD

Mangan – 2.2mg 110% RKD

Selen – 19mcg 27% RKD

13 Përfitimet e shkëlqyeshme të granolës për shëndetin

1. Përmirëson tretjen

Është e ditur që ushqimet me përmbajtje të lartë të fibrave pothuajse gjithnjë e përmirësojnë tretjen. Dhe pse të mos përdorësh granola? Ajo përmban përzierje të fibrave të tretshme dhe të patretshme, duke e bërë atë jashtëzakonisht të dobishme për të gjithë procesin e tretjes. Fibra e patretshme kalon e patrazuar përmes traktit dhe shton pjesën më të madhe të fecesit, duke e bërë shumë më të lehtë për të kaluar; ndërsa fibra e tretshme vepron si ushqim për bakteret probiotike që jetojnë në zorrën tonë.

2. Promovon humbjen e peshës

Një nga arsyet kryesore që njerëzit hanë copa të granolës në radhë të parë është për efektin e saj në humbje peshe. Granola është një burim i shkëlqyeshëm i fibrave siç u përmend, gjë që zvogëlon ndjeshëm urinë në mes të vakteve dhe ndihmon në kontrollin e luhatjeve së glukozës në gjak. Gjithashtu thith ujin dhe ul oreksin tuaj duke penguar lirimin e ghrelin, i cili është një hormon që ju bën të ndiheni të uritur. Reduktimi i kalorive është mënyra numër një për të humbur peshë, kështu që çdo gjë që ju bën të hani më pak është një shtesë e mirëpritur.

3. Zvogëlon nivelin e kolesterolit

Bollguri është i njohur që redukton kolesterolin në sajë të përmbajtjes së lartë të fibrave të tretshme, diçka që granola gjithashtu posedon dhe ju lejon të shtoni shkathtësi në ushqimin tuaj. Fibra promovon në mënyrë aktive nxjerrjen e kolesterolit në feces duke vepruar si një lloj sfungjeri që thithë kolesterolin dhe e heq atë nga qarkullimi. Vetëm sigurohuni të merrni granola që nuk është e fortifikuar me yndyrna artificiale, pasi ato mund të përkeqësojnë problemin tuaj të kolesterolit dhe të mposhtin qëllimin e saj në radhë të parë.

4. Përmirëson Nivelet e Energjisë

Granola është e preferuar nga shumë atletë dhe njerëz që kanë nevojë të punojnë me intensitet të lartë, falë aftësisë së tij për të përmirësuar nivelet e energjisë. Nuk ka përmbajtje të lartë të sheqerit, por përmban mangan, një mineral që përfshihet në shumë procese biologjike në trup, i cili përfshin në mesin e listës së gjatë të detyrave edhe metabolizmin e energjisë. Herën tjetër kur ndjeheni i ngadaltë ose thjesht keni nevojë për një shpërthim të shpejtë të energjisë, konsumoni disa granola në vend të një cope ëmbëlsire të lirë të energjisë.

5. Promovon një shtatzëni të shëndetshme

Shtatzënia është një kohë e mbushur me dëshira për të ngrënë, shumë prej të cilave nuk janë shumë të shëndetshme për foshnjën e palindur dhe nënën në pritje. Një zgjedhje e mrekullueshme është sigurisht granola, e pasur me folate e cila është një formë natyrale e acidit folik që ndihmon në sigurimin e zhvillimit të tubit nervor dhe parandalon deformimet ose deficitet neurologjike në foshnjën e palindur.

6. Promovon shëndetin e lëkurës

Vetëm një porcion i vogël 100 gramësh i granolës përmban afër 50% të marrjes së rekomanduar të vitaminës E, vitaminë që luan rol kyç në ruajtjen e shëndetit të lëkurës. Vitamina E thuhet të ketë një aftësi reflektuese ndaj rrezeve UV që minimizon sasinë e rrezeve që mund të depërtojnë dhe të shkaktojnë dëme në qelizat e lëkurës.

7. Burimi i madh i proteinave vegane

Megjithëse granola nuk është një proteinë e plotë, mund të jetë një shtesë e mirëpritur për veganët që kanë nevojë për proteina shtesë në dietën e tyre. Ajo përmban rreth 12 gramë proteina për 100g porcion, e cila është esenciale për rindërtimin e qelizave dhe rritjes së muskujve pas stërvitjeve. Proteina gjithashtu ka një rol të rëndësishëm në humbjen e peshës pasi ajo stimulon normën metabolike dhe ka efektin më të madh termik nga të gjithë makronutrientët. Kjo është arsyeja pse dietat me proteina të larta janë kaq të efektshme për humbje peshe.

8. Ndihmon në menaxhimin e presionit të gjakut

Ndërsa granola nuk ka shumë kalium, ajo përmban mjaftueshëm për të qenë e dobishme, veçanërisht pasi një numër çuditërisht i madh njerëzish janë të mangët në këtë mineral esencial. Kaliumi ushtron një efekt balancues mbi natriumin dhe ndihmon në mbështetjen e presionit të gjakut duke e nxjerrë natriumin dhe ujin e tepërt jashtë trupit. Ajo gjithashtu ka një veprim vasodilator në enët e gjakut që kontribuon në masë të madhe në modulimin e presionit të gjakut dhe gjithashtu ndihmon në rregullimin e funksionit të veshkave.

9. Ndihmon në trajtimin e anemisë

Në përgjithësi, shumica e rasteve të anemisë shkaktohen nga konsumimi i pamjaftueshëm i hekurit. Kjo pastaj shkakton prodhim të pamjaftueshëm të qelizave të kuqe të gjakut, të cilat janë integruese për transportimin e oksigjenit tek qelizat në të gjithë trupin. Mënyra më e lehtë për të korrigjuar aneminë? duke konsumuar më shumë ushqime të pasura me hekur. Kur bëhet fjalë për konsumin e hekurit njerëzit bien në një nga dy anët e spektrit; ata ose konsumojnë shumë ose shumë pak.

Granola përmban sasi të moderuar të hekurit që është jashtëzakonisht e dobishme, veçanërisht nëse jeni vegjetarian dhe nuk konsumoni produkte me bazë shtazore. Thjesht merrni granola me fruta të pasur me vitaminë C për të rritur thithjen e hekurit dhe për të rritur kapacitetin tuaj për ndërtimin e gjakut.

10. Mund të ndihmojë në menaxhimin e migrenave

Edhe pse shumë njerëz nuk do të zgjedhin granolën si  zgjedhje të parë për menaxhimin e migrenave, është në të vërtetë çuditërisht shumë efektive në trajtimin e kësaj gjendje. Kjo besohet të jetë për shkak të pranisë së magnezit të mjaftueshëm, i cili studim pas studimi ka treguar që ndihmon në reduktimin  e frekuencës dhe ashpërsisë së migrenave. Magnezi gjithashtu ndihmon në rregullimin e tonit të enëve të gjakut nën kokë dhe redukton spazmat e muskujve që ndodhin në këtë zonë.

11. Ndihmon në nxitjen e sistemit imunitar

Ndërsa granola nuk ka përmbajtje të lartë të vitaminës C, ajo ka një përmbajtje të lartë të vitaminës E, e cila është një tjetër vitaminë antioksidante e rëndësishme për të siguruar shëndetin e sistemit tuaj imunitar. Por kjo nuk është mënyra kryesore për të forcuar sistemin tuaj imunitar; në fakt kjo e bën atë nëpërmjet zorrëve tuaj. Zorrët përmbajnë një koloni të madhe të baktereve probiotike të cilat rastësisht formojnë një pjesë të madhe të sistemit tuaj imunitar. Në shumë raste, kjo pjesë e sistemit imunitar është gjëja e parë që rekrutohet pasi konsumoni ushqime ose jeni në kontakt me një patogjen të huaj. Fibra që përmban granola ndihmon në ushqyerjen e baktereve probiotike në mënyrë që ato të mund të funksionojnë më mirë në çdo kohë dhe të ndihmojnë në mbajtjën nën kontroll të baktereve patogjene gjatë gjithë kohës.

12. Zvogëlon rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Granola është një ushqim i përsosur për reduktimin e rrezikut kardiovaskular, falë pranisë së fibrave dhe gjithashtu kaliumit që ndihmon në ruajtjen e presionit të gjakut. Kjo ndihmon në ngadalësimin e depozitimit të pllakave aterosklerotike, të cilat, nga ana tjetër, zvogëlojnë rrezikun ndaj sëmundjeve të zemrës dhe goditjeve.

13. Ndihmon në Reduktimin e Zhvillimit të Kancerit

Granola ndihmon në zvogëlimin e zhvillimit të kancerit në sajë të pranisë së vitaminës E që parandalon mutacione qelizore, si dhe acidin folik i cili është thelbësor për sintezën normale të ADN-së. Besohet gjithashtu se ushqimet me shumë sheqer luajnë një rol në zhvillimin e kancerit, por për fat të mirë granola nuk ka shumë.

Përfundim

Herën tjetër që ju nevojitet një grimtësirë e shëndetshme, merrni në konsideratë granolën në vend të një ëmbëlsire  artificial të paketuar. Jo vetëm që do t’ju kursejë para, por shëndeti juaj do të përmirësohet me shpejtësi.

 

Shpërndaj
Nutricione - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni si të bëni zgjedhje të mençura për të shmangur glutenin dhe të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com