Lart

Mos i hidhni asnjëherë lëvoret e mollës, ja përfitimet që sjellin

E mira e mollëve është se mund të konsumohen në çdo stinë.

Molla posedon aftësinë për të ulur presionin arterial sepse përmban flavonoide. Ndërkohë, lëvorja e mollës mund të ndihmojë rregullimin e hormoneve të lidhura me presionin tuaj të gjaku.

Më poshtë gjeni disa përfitime të tjera që ju mund të merrni nga konsumimi i lëvores së kësaj peme:

  • Detoksifikon mëlçinë tuaj
  • Ul nivelin e kolesterolit të keq
  • Është plot me vitaminë B12 kështu që do t’ju ndihmojë kundër pagjumësisë.
  • Ul ethet
  • Lufton kapsllëkun dhe diarenë
  • Ajo stimulon prodhimin e lëngjeve të stomakut kështu që është e mahnitshme kundër ulçerës dhe gastritit.
  • Lëkura e mollës është plot me fosfor kështu që është e mahnitshme kundër problemeve me kujtesën.
Shpërndaj
Nutricione - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni si të bëni zgjedhje të mençura për të shmangur glutenin dhe të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com