Lart

Krahë Pule Parmixhano

KOHA TOTALE

35 minuta

SERVIMI

3

LLOJI I USHQIMIT

Pulë & Xhel Deti

Pa gluten

Pjata kryesore

LLOJI I DIETES

Pa Gluten

Shëndet i zorrëve

Ketogjenik

 

PËRBËRËSIT:

12 krahë pule

1½ lugë vaj avokado

1 lugë gjelle pluhur hudhre

½ filxhan parmixhano, të grira

½ filxhan pecorino romano, i integruar

1 lugë çaji kripë

1 lugë çaji piper

UDHËZIMI:

  1. Ngroheni furrën në 350 F.
  2. Vendosni një letër pjekje me pergamenë dhe lëreni mënjanë.
  3. Përzieni erëza dhe djathëra në një enë.
  4. Lyejini krahët në vaj.
  5. Zhyt krahët në përzierje.
  6. Piqni për 30 minuta.

Si të bëni krahë parmixhano të hudhrës

Për të bërë këta krahë të shijshëm dhe të shëndetshëm të parmixhanës së hudhrës, filloni duke ngrohur furrën tuaj në 350 gradë Fahrenheit dhe duke vendosur një letër pjekje. Pastaj lyejini në mënyrë të barabartë krahët e pulës në 1½ filxhanë vaj avokado.

Tjetra: përzieni 1 lugë gjelle pluhur hudhre, ½ filxhan parmixhano të integruar, ½ filxhan pecorino romano të integruar, 1 lugë çaji kripë dhe 1 lugë çaji piper në një enë.

Lyejeni secilin krah pule me përzierjen tuaj të djathit dhe erëzave, duke u siguruar që të lyeni krahët plotësisht. Pastaj vendosni krahët në letrën e gatimit.

Pothuajse të mbaruara – thjesht lërini krahët të piqen për 30 minuta, derisa të marrin ngjyrë kafe të artë dhe djathi të fillojë të duket i freskët.

Lërini krahët tuaj të parmixhanës me hudhër të ftohen.

Këta krahë të shëndetshëm, pa gluten dhe të shëndetshëm për zorrë janë gati për t’u shijuar!

Shpërndaj
Receta - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni çdo informacion në lidhje me nutricionet. Ne ndajmë karakteristika të ndryshme të nutricioneve dhe do t'iu ndihmojmë që të bëni zgjedhje të mençura të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com