Lart

Recetë e Ngadaltë e Mishit dhe Brokolit

KOHA TOTALE

6-8 orë

SERVIMI

2

LLOJI I USHQIMIT

Mish viçi, bizoni ose qengji

Pa gluten

Pjatë kryesore

Paleo

 

PERBERSIT:

 • 1 kile mish viçi
 • ¼ filxhan aminos kokosi
 • 2 lugë verë të bardhë
 • 2 lugë gjelle uthull molle
 • 2 lugë çaji vaj kokosi
 • 2 thelba hudhre të copëtuara 
 • ½ lugë çaji thekon speci të kuq
 • 1 kokërr brokoli, e copëtuar
 • 1 lugë fara susami

UDHEZIME:

 • Shtoni aminos kokosin, verë të bardhë,uthull molle dhe vajin e kokosit në tigan.
 • Shtoni hudhër dhe përzieni.
 • Hidhni mishin në tigan.
 • Gatuajini në temperaturë të ulët për 6-8 orë
 • Shtoni brokoli rreth një orë para se ta shërbeni.
 • Spërkatni sipër farat e susamit dhe shërbejeni.

Filloni duke shtuar lëngjet – aminosat e kokosit, verën e bardhë, uthullën e mollës dhe vajin e kokosit në tigan. Kjo shumëllojshmëri ultra-e shëndetshme e lëngjeve do ta mbajë mishin të butë dhe do ta mbush me aromë.

Tjetra, vendosni hudhrën në të, pastaj shtoni mishin. Vendoseni tiganin të gatuhet për 6-8 orë në temperaturë të ulët.

Ju mund ta keni vërejtur se nuk ka ende brokoli në këtë. Shtoni atë rreth një orë para se të servoni ushqimin. 

Kjo darkë e lehtë sigurisht që do të jetë e preferuara në shtëpinë tuaj.

Shpërndaj
Receta - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni çdo informacion në lidhje me nutricionet. Ne ndajmë karakteristika të ndryshme të nutricioneve dhe do t'iu ndihmojmë që të bëni zgjedhje të mençura të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com