Lart

Recetë e Pudingut me Manaferra

 

Koha Totale:

 • 5 minuta

Për sa Persona:

 • 4 person

Lloji i Dietës:

 • Pa gluten
 • Paleo
 • Vegjetariane

Recetë e Pudingut me Manaferra

 

Përbërësit

 • 1 filxhan qumësht kokosi
 • 1 filxhan kefir
 • 3 avokado
 • 1 filxhan boronica
 • 4 lugë fara chia, të tokës
 • ½ luge çaji kripë deti
 • 1 lugë gjelle ekstrakt vanilje
 • 1 pikë ekstrakt i vajit të piperit
 • 1 lugë gjelle mjaltë

Udhëzimet

 1. Përziejini të gjithë përbërësit së bashku në një blender të fuqishëm.
 2. Ftoheni dhe shërbejeni të ftohtë.

 

Kjo recetë e shijshme, e lehtë për t'u përgatitur, e shëndetshme e pudingut të boronicës është e sigurtë se do të jetë e preferuar e familjes!

Shpërndaj
Receta - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni çdo informacion në lidhje me nutricionet. Ne ndajmë karakteristika të ndryshme të nutricioneve dhe do t'iu ndihmojmë që të bëni zgjedhje të mençura të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com