Lart

Recetë për Krepe Amerikane me Kungull dhe Boronica

 

Koha Totale:

 • 15 minuta

Për sa Persona:

 • 4 persona

Lloji i Dietës:

 • Vegjetariane

Krepe Kungull Boronica

 

Përbërësit

 • 1 kupë miell integral
 • 2 vezë
 • 1 kupë qumësht kokosi ose tjetër
 • ½ kupë pure të kungullit
 • ½ kupë boronica të freskëta apo të ngrira
 • 1 lugë çaji kanellë
 • 2 lugë çaji ekstrakt vanilje

*1 kupë = 250 ml

*1 kupë = 130 gr

Udhëzimet

 1. Kombinoni përbërësit e lëngët në një pjatë
 2. Përziejini përbërësit e thatë me kujdes për të mos i grumbulluar
 3. Përziejini boronicat
 4. Ngrohni tiganin me vaj në temperaturë mesatare
 5. Hidhni përafërsisht 1/3 e kupës me brum të krepeve deri sa të mbushet tigani.
 6. Gatuajini derisa të formohen flluska mbi brumë dhe të pëlcasin, pastaj rroutllojini dhe vazhdoni t’i gatuani
 7. Shërbejini të ngrohta me boronica dhe me shurup panje

Kjo recetë për krepe amerikane me kungull dhe boronica është e preferuara e të gjithë atyre që e provojnë. Kualifikohet si një ushqim i pasur me fibra, dhe është shumë i shijshëm. Provojeni dhe nuk do të pendoheni.

Shpërndaj
Receta - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni çdo informacion në lidhje me nutricionet. Ne ndajmë karakteristika të ndryshme të nutricioneve dhe do t'iu ndihmojmë që të bëni zgjedhje të mençura të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com