Lart

Recetë Drithërash me Bajame dhe Boronicë

 

Koha Totale:

 • 2 minuta

Për sa Persona:

 • 1 person

Lloji i Dietës:

 • Pa gluten
 • Paleo
 • Vegjetariane
 • Vegane

 

Recete Dritherash Bajame Boronice

Përbërësit

 • 3 lugë bajame
 • 4 lugë qumësht kokosi ose tjeter
 • 4 lugë fara liri te bluara
 • ½ kupë boronica
 • 1 lugë çaji kanellë

Udhëzimet

 1. Vendosni bajame, qumësht, fara liri dhe boronica në një pjatë.
 2. Spërkatini me kanellë.


Drithërat tradicionale mund të kenë shumë sheqer të rafinuar. Në vend të tyre përdorni këtë recetë për drithëra me bajame dhe boronica. Është e pasur me yndyrna të shëndetshme që ndihmojnë shëndetin hormonal dhe i’u japin energji gjatë ditës.

Receta - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni çdo informacion në lidhje me nutricionet. Ne ndajmë karakteristika të ndryshme të nutricioneve dhe do t'iu ndihmojmë që të bëni zgjedhje të mençura të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com