Lart

Smoothie të Pasura me Kalcium për Eshtra të Forta

 

Manaferrat dhe frutat e ngrirë i mbajnë frutat ekstra viskoz. Dhe më e mira është se kjo recetë është një mënyrë shumë e mirë për të përdorur  bananen e fundit

Koha Totale

Përgaditja∕Koha Totale: 5 min.

Përgaditen

2 servime

Përbërësit

  •   1/2 filxhani qumësht 2%
  •   1/3 filxhani jogurt luleshtrydheje
  •   1/3 filxhani luleshtrydhe të ngrira pa sheqer shtesë
  •   1/2 banane të fortë mesatare, të prerë
  •   4 kube akulli
  •   8 lugë sheqer

Udhëzimet

  • Në një blender kombinoni të gjithë përbërësit; mbuloni dhe procesoni për 30-45 sekonda derisa të zbuten. Vendosini në gota të ftohta; shërbejeni menjëherë

Fakte Nutricionale

1 filxhanë: 170 kalori, 2g yndyrë (1g yndyrë të ngopur), 7mg kolesterol, 53mg natrium, 36g karbohidrate (33g sheqerna, 1g fibra), 4g proteina.

Shpërndaj
Receta - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni çdo informacion në lidhje me nutricionet. Ne ndajmë karakteristika të ndryshme të nutricioneve dhe do t'iu ndihmojmë që të bëni zgjedhje të mençura të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com