Lart

Çokollatë e Ngrohtë, e Ngrirë dhe e Lehtë

 

Koha Totale:

 • 10 minuta

Për sa Persona:

 • 2 person

Lloji i Dietës:

 • Pije

Çokollatë e Ngrohtë, e Ngrirë dhe e Lehtë

 

Përbërësit

 • 1 1/2 gota qumësht pa yndyrë
 • 1 filxhan akull
 • 4 lugë tavoline çokollatë të pasur ovaltine (ose çokollatë me shije Malt)
 • 1 lugë tavoline kakao pluhur, e pa ëmbëlsuar
 • 2 lugë tavoline shllak pa yndyrë për ta përfunduar (opsional)
 • Një pikë të ekstraktit të karamelit (opsional)

Udhëzimet

 1. Hidhni qumështin dhe akullin në blenderin tuaj.
 2. Shtoni ovaltinën, kakaon, dhe shllakun (opsionale - ju gjithashtu mund të lini këtë për në fund).
 3. Përzierjeni 3-4 minuta derisa akulli të copëtoet plotësisht dhe përzierja është e trashë dhe e akullt.
 4. Hidheni në dy gota dhe shërbejeni menjëherë.

 

Çokollatë e ngrohtë e ngrirë dhe e lehtë- Një përzierje e ëmbël, e akullt me çokollatë, pa faj!

Shpërndaj
Receta - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni çdo informacion në lidhje me nutricionet. Ne ndajmë karakteristika të ndryshme të nutricioneve dhe do t'iu ndihmojmë që të bëni zgjedhje të mençura të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com