Lart

Lëng Portokalli me Karrota dhe Xhenxhifil – E Preferuara e Fëmijëve

 

Koha Totale:

  • 5 minuta

Për sa Persona:

  • 2 persona

Lloji i Dietës:

  • Paleo
  • Vegane
  • Vegjetariane

Lëng Portokalli me Karrota dhe Xhenxhifil - E Preferuara e Fëmijëve

 

Përbërësit

  • 6 karrota
  • 1 portokall
  • 1 copë xhinxher
  • 1 trangull

Udhëzimet

  1. Shtoni të gjithë përbërësit në shtrydhëse perimesh. Përzijini me kujdes dhe konsumojini menjëherë.

 

Gjëja më e mirë që mund të bëni për shëndetin tuaj është të shtrydhni pemët apo perimet. Kjo është një mënyrë e lehtë për të marrë shumë pemë apo perime në dietën tuaj në një vend. Veçanërisht nëse jeni duke u munduar që fëmijët tuaj të ushqehen me perime.

Epo ky lëng me portokall, karrota dhe xhenxhefil është i preferuar dhe rekomandohet shumë për fëmijët. Provojeni sot!

 

Receta - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni çdo informacion në lidhje me nutricionet. Ne ndajmë karakteristika të ndryshme të nutricioneve dhe do t'iu ndihmojmë që të bëni zgjedhje të mençura të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com