Lart

Smoothie me Banane, Bajame dhe Çokollatë

 

Koha Totale:

 • 2 minuta

Për sa Persona:

 • 1 person

Lloji i Dietës:

 • Pa gluten
 • Paleo
 • Vegane
 • Vegjetariane

Smoothie me Banane, Bajame dhe Çokollatë

 

Përbërësit

 • Një kupë qumësht të arrës së kokosit
 • ½ kupe gjalpë të bajameve
 • 1 banane
 • 2 lugë gjelle kokos pluhur
 • 2 kupë akull
 • 2 stevia sipas dëshirës (opsionale)

Udhëzimet

 1. Vendosni të gjithë përbërësit në makinë për përzierje dhe përzieni deri sa të bashkohen përbërësit.

 

Smoothie me çokollatë, bajame dhe banane është e shijshme dhe e shëndetshme! Është mënyrë shumë e mirë për të përgatitur një mëngjes të shpejtë dhe një mëngjes që fëmijët do ta dojnë! Provojeni sot!

Shpërndaj
Receta - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni çdo informacion në lidhje me nutricionet. Ne ndajmë karakteristika të ndryshme të nutricioneve dhe do t'iu ndihmojmë që të bëni zgjedhje të mençura të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com