Lart

Smoothie me Luleshtrydhe dhe Banane

 

Koha Totale:

 • 2 minuta

Për sa Persona:

 • 1 person

Lloji i Dietës:

 • Pa gluten
 • Paleo
 • Vegane
 • Vegjetariane

Smoothie me luleshtrydhe dhe banane

 

Përbërësit

 • Një kupë* luleshtrydhe
 • ½ e bananes
 • ½ kupë* të qumëshitit të arrës së kokosit
 • ½ kupë* akull
 • ½ lugë pluhur proteina me vanilje

*1 kupë = 250 ml

*1 kupë = 130 gr

Udhëzimet

 1. Shtoni të gjithë përbërësit në makinë për përzierje, dhe përzijini deri sa të fitohet një masë homogjene.

Si të përgatisim "Smoothie" me luleshtrydhe dhe banane

Nuk mund të jetë më e lehtë për të përgatitur një smoothie me luleshtrydhe dhe banane. E gjitha që duhet të bëni është të shtoni një kupë luleshtrydhe, gjysmën e bananes, ½ kupë të qumështit të arrës kokosit, ½ kupë akull dhe ½ lugë pluhur proteina me vanilje në makinën e përzierjes.

Pastaj përziej përbërësit deri sa të ikorporohen mirë, dhe kështu përgatitni një smoothie të lehtë dhe të butë. 

Shpërndaj
Receta - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni çdo informacion në lidhje me nutricionet. Ne ndajmë karakteristika të ndryshme të nutricioneve dhe do t'iu ndihmojmë që të bëni zgjedhje të mençura të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com