Lart

Smoothie me Luleshtrydhe, Mjedra dhe Manaferra

Smoothie me Luleshtrydhe, Mjedra dhe Manaferra

Për një mëngjes të shëndetshëm për ta marrë me vete, të bërë me përbërës të pastër dhe të shëndetshëm, provoni këtë smoothie të përgaditur me luleshtrydhe, mjedra dhe manaferra të përzier me kos dhe akull. Ftoheni në verë për një pije të shkëlqyeshme të ngrirë me manaferra që fëmijët tuaj do të duan!

Pak kalori, të pasura me vitaminë C dhe të ngarkuara me flavonoidet dhe fitokemikalet që parandalojnë kancerin.

 

PËRBËRËSIT:

  • 1/2 filxhani manaferra dhe mjedra
  • 5 luleshtrydhe të mesme
  • 1 filxhan akull të grimcuar
  • 177 ml jogurt Grek pa yndyrë
  • disa pika të lëngshme stevia për ëmbëlsi (Rekomandim: NuNaturals)

UDHËZIME:

  1. Vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe përziejini deri sa të zbuten.
  2. Shërbeni me një pipëz
Shpërndaj
Receta - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni çdo informacion në lidhje me nutricionet. Ne ndajmë karakteristika të ndryshme të nutricioneve dhe do t'iu ndihmojmë që të bëni zgjedhje të mençura të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com