Lart

Smoothie me Proteina dhe Manaferra

 

Koha Totale:

  • 2 minuta

Për sa Persona:

  • 1 person

Lloji i Dietës:

  • Pa gluten
  • Paleo

Smoothie me Proteina dhe Manaferra

 

Përbërësit

  • 1/3 e shishes së qumështit të arrës së kokosit
  • 1 lugë paleo proteinë pluhur apo 2 vezë të papërpunuar (organike, jo të kafazit)
  • 1 kupë* manaferra të ngrira (pe sheqerna shtesë)
  • ½ lugë çaji kanellë

*1 kupë = 130 gr

Udhëzimet

  1. Shtoni të gjithë përbërësit në makinë për përizerje, dhe përzijini deri sa zbuten.

Kjo recetë e smoothie-t me protenia dhe manaferra është e shkëlqyeshme për mëngjes apo pas stervitjes. Ka sasi të madhe të proteinave, yndyrna të shëndetshme dhe karbohidrate për të furnizuar përsëri rezervat e organizmit apo t’iu përgatisë për ditën!

Receta - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni çdo informacion në lidhje me nutricionet. Ne ndajmë karakteristika të ndryshme të nutricioneve dhe do t'iu ndihmojmë që të bëni zgjedhje të mençura të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com