Lart

Smoothie Vere me Mango

 

Koha Totale:

 • 20 minuta

Për sa Persona:

 • 2 persona

Lloji i Dietës:

 • Pa gluten
 • Vegane

Smoothie Vere me Mango

 

Përbërësit

 • 1 filxhan infuzion Bai5 Molokai e kokosit anti-oksidant 
 • 1 mango e pjekur, e qëruar dhe e prerë
 • 1 kumbull i pjekur, pa bërthamë dhe i copëtuar
 • 1 pjeshkë e pjekur ose nektarinë, pa bërthamë dhe e copëtuar
 • 1 kajsi të pjekur, pa bërthamë dhe e copëtuar
 • një pjesë e vogël e limonit të athët
 • 1/2 filxhan kube akulli
 • gjethe mente për zbukurim(opsionale)

Udhëzimet

 1. Kombinoni të gjithë përbërësit në blender me përjashtim të akullit dhe përziejini në opsionin më të lartë për 30 sekonda derisa të kombinohen mirë.
 2. Shtoni kube akulli dhe përziejeni shumë për 10-20 sekonda më shumë, derisa të ftohet dhe të grimcohet.
 3. Ndajeni mes dy gotave dhe zbukurojeni me mente. (Opsionale)

Si të përgatisim smoothie me banane, bajame dhe çokollatë

Nëse një smoothie mund të shijojë si verë, kjo do të ishte ajo! Kjo smoothie pa produkte të qumështit, pa gluten, vegane është thjesht e shijshme, e bërë me mango të pjekura, kumbulla, kajsi dhe pjeshkë ose nektarina.

Shpërndaj
Receta - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni çdo informacion në lidhje me nutricionet. Ne ndajmë karakteristika të ndryshme të nutricioneve dhe do t'iu ndihmojmë që të bëni zgjedhje të mençura të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com