Lart

Super – Lëngu që Shëron Zemrën

 

Koha Totale:

 • 5 minuta

Për sa Persona:

 • 2 persona

Lloji i Dietës:

 • Pa gluten
 • Paleo
 • Vegane
 • Vegjetariane

Super - Lëngu që Shëron Zemrën

 

Përbërësit

 • ½ apo më pak spec djegës (jalapeno)
 • 1 copë xhinxher
 • 1 thelb hudhër
 • 1 panxhar (madhësi mesatare)
 • 2 karrota
 • 1 lemon
 • 1 trangull

Udhëzimet

 1. Shto të gjithë përbërësit në shtrydhëse perimesh. Përzieji me kujdes dhe konsumoje menjëherë.


Disa ushqime mund të kenë një dozë të fortë të fitonutrienëve, të cilat janë kemikale natyrale që gjenden ne bimë të ndryshmë të cilat ndihmojnë në parandalim e sëmundjeve të ndryshme dhe ndihmojnë në funksionim të balancuar të trupit. Fitonutrienët poashtu mund të parandalojnë apo të riparojnë qelizat e zemrës. Produktet e freskëta janë themeli i një diete të shëndetshme për zemër, pasi janë të pasur me anti-oksidantë.

Provoni këtë recetë të lëngut për zemër të shëndetshme dhe korrni sot përfitimet e një diete me perime!

Receta - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni çdo informacion në lidhje me nutricionet. Ne ndajmë karakteristika të ndryshme të nutricioneve dhe do t'iu ndihmojmë që të bëni zgjedhje të mençura të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com