Lart

Recetë për Sallatë Cobb

 

Koha Totale:

 • 5 – 10 minuta

Për sa Persona:

 • 2 persona

Lloji i Dietës:

 • Pa gluten
 • Paleo

Recetë për Sallatë Cobb

 

Përbërësit

 • 4 kupa lakre të prerë Romaine
 • 2 kupa pulë të prerë të fërguar
 • 1 kupë mango të grirë
 • 1 kupë avokado në formë kubi
 • 1 kupë mollë e prerë
 • ¼ kupe boronica të kuqe pa sheqer
 • 2 copë proshutë gjeldeti, i gatuar dhe i prerë
 • ¼ kupe qepë e prerë
 • Salcë Ranch të përgaditur në shtëpi

Udhëzimet

 1. Kombinoni përbërësit dhe servojeni me salcën e preferuar

Avokadot së pari janë përdorur nga Aztekët dhe që atëherë janë kultivuar për shkak të përfitimeve që kanë për shëndetin.

Avokadot janë të pasura me yndyrna të shëndetshme dhe të pangopura si acidi oleik. Gjithashtu kanë veti anti inflamatore dhe janë të pasura me kalium, magnez dhe fibra.

Provoni të përfshini avokoadot në dietën tuaj, me këtë recetë për Sallatë Cobb!

Shpërndaj
Receta - Probleme.me

Në Probleme.me mund të mësoni çdo informacion në lidhje me nutricionet. Ne ndajmë karakteristika të ndryshme të nutricioneve dhe do t'iu ndihmojmë që të bëni zgjedhje të mençura të ushqyerit shëndetshëm. Nëse keni ndonjë sygjerim apo koment na kontaktoni në nutricione@rilinde21.sg-host.com