Lart
 

Alergji

Të gjitha informatat në lidhje me alergjinë

Më të Lexuarat

Alergji

Alergjitë ndryshe të njohura edhe si sëmundje alergjike, shkaktohen kur sistemi imunitar ka ndjeshmëri të lartë ndaj substancave të ndryshme të pa rrezikshme në mjedis. Simptomat mund të përfshijnë: sytë e kuq, skuqje, kruarje, teshtimë, rrjedhje të hundëve, gulçim ose ënjtje. Mësoni rreth llojeve të alergjive dhe si t’i mbani ato nën kontroll.

Sëmundjet e Alergjisë

Të ndërlidhura

Riniti Alergjik

Riniti Alergjik – Poleni

Riniti alergjik, i njohur gjithashtu si ethet e sojës, është një reaksion alergjik. Ju keni një alergji kur trupi juaj...